Lenka Markovičová - Vaše průvodkyně na cestě osobního rozvoje

Mgr. Lenka Markovičová

  • Certifikovaný kouč
  • Lektorka, redaktorka
  • Člen asoc. Respekton

  • Individuální životní koučink
  • Firemní koučink
  • Skupinové kurzy
  • Semináře a akce pro veřejnost
  • Využití NLP a hypnózy

  • Zkušenosti z médií a PR
  • Studium na UK

O mně: Jmenuji se Lenka Markovičová a jsem průvodkyní na cestě osobního rozvoje.

Pomáhám lidem najít v sobě jejich skrytý potenciál, aby mohli prožít šťastný a naplněný život. Jako kouč jsem průvodcem na cestě k poznání, že každý má v sobě ten jedinečný dar tvořit si svůj život podle svých přání a představ. Pokud najdeme odpovědi sami v sobě, je náš osobní rozvoj mnohem účinnější a rychlejší, než pokud se řídíme radami druhých. Ostatní, i když mají své zkušenosti, nežijí náš život a my si nikdy nemůžeme být zcela jisti, že jejich rady jsou pro nás a náš seberozvoj těmi nejvhodnějšími. Pokud vezmeme zodpovědnost za svá rozhodnutí do vlastních rukou, prožijeme život takový, jaký si ho přejeme mít.

Proč jsem se stala koučem?

Princip koučování,  jehož prazáklady najdete u Sokrata, souzní s mým vnitřním nastavením a pohledem na život. Řadu let jsem procházela různými cestami osobního rozvoje, abych pochopila, co znamená být ve svém středu, jak vypadá vnitřní klid, radost, harmonie a nelpění, o kterých hovoří tolik moudrých lidí. Upřímně teď mohu říci, že takový život žiji a jsem velice vděčná za toto poznání. Přesto cesta mého seberozvoje byla někdy velmi složitá a pro mě často nepochopitelná. Vystudovala jsem religionistiku na Karlově univerzitě. Díky tomuto studiu jsem si uvědomila hlubší souvislosti, které mě posunuly zase o krok dál. Mimo jiné mě na té cestě velmi inspirovaly myšlenky a knihy Eduarda a Míly Tomášových, Eckharta Tolleho, Dona Miguela Ruize nebo Ankera Larsena.  Zásadní přerod u mě nastal v roce 2007, kdy jsem prošla velkou vnitřní proměnou. Tehdy jsem se rozhodla, že přestanu žít životy druhých a vrátím se sama k sobě. Můj život se začal velmi rychle měnit na všech úrovních, jak jsem si přála, a to nejen pro sebe, ale i pro své blízké.

Jaké mám vzdělání a zkušenosti?

Jsem certifikovaným koučem a toto vzdělání jsem získala u společnosti NTI – consulting, s. r. o. v Liberci.  Vystudovala jsem religionistiku na Karlově univerzitě v Praze. V současné době spolupracuji s organizací, která sdružuje terapeuty, psychology, poradce, kouče, lektory a další odborníky –  Respekton.  Šestým rokem pracuji s klienty na osobním rozvoji nejen individuálně, ale také na svých seminářích a kurzech. Co se týká mé profese, hodně bohatých zkušeností jsem získala v médiích, kde jsem roky pracovala na pozici redaktorky, moderátorky a později šéfredaktorky metropolitní redakce Deníku, dále tiskové mluvčí ZZS LK a v oblasti PR. Jsem držitelkou několika certifikátů v oblasti manažerské a žurnalistické. Pracuji příležitostně také jako lektorka soft skills a redaktorka pro některé časopisy.

A co o mně říkají klienti?

Přečtěte si více v sekci “Reference“.